Budapest XX. Kerületi
(30) 357-98-26 Budapesti Lajtha László Alapfokú Művészeti Iskola Telefonszáma
lajthazene[KUKAC]gmail[PONT]com Budapesti Lajtha László Alapfokú Művészeti Iskola Email címe
010503020607080910

Zeneiskola Videó Archívum

Bemutatkozó film (2000)Bemutatkozó film (2001)Alkotóműhely Shakespeare nyomában
 

Multimédiás előadások

Multimédiás előadások

 

Minősítési oklevél

 

 

Főoldal | Rólunk írták

Hangszert újítanak fel az adományból

Február 25-én Vass István zongoraművész adott jótékonysági koncertet a Lajtha László Alapfokú Művészeti Iskolában. Vicziánné Simándi Éva, a zeneiskola igazgatója elmondta, hogy a támogatásból hangszert kívánnak felújítani.A hangversenyen a zongorairodalom remekművei hangzottak el, többek között Domenico Scarlatti, Liszt Ferenc, Claude Debussy, Fréderic Chopin művei. A fiatal zongoraművész virtuóz játéka magával ragadta a közönséget, a hallgatóság újra és újra visszatapsolta. Az elhangzó darabokról rövid ismertetőt tartott Hegyes Ádám, Vass István egykori zeneakadémiai évfolyamtársa. 
Mint lapunk megtudta: a művész tavaly diplomázott a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem zongora szakán, jelenleg a soroksári zeneiskola tanára. Tavasszal nemzetközi zongoraversenyre készül, amelyet Szegeden rendeznek meg.
ILMA

 

Közös hangverseny

A csepeli Egressy Béni Alap- és Középfokú Zeneművészeti és Színművészeti Szakközépiskolája, illetve a Lajtha László Alapfokú Művészeti Iskola közös hangversenyére került sor január 27-én a zeneiskola Máté János termében.
A koncert első részében a pesterzsébeti zeneiskolások mutatkoztak be, a második részben pedig a csepeli gyerekek csillogtatták meg hangszeres tudásukat. A hangverseny fanfárral indult. A diákok klasszikus és modern műveket játszottak gitáron, zongorán, fuvolán, harsonán, tárogatón. A csepeli zeneiskolásoknál könnyűzenei tanszak is működik, ennek a repertoárjából is kaptunk ízelítőt, illetve a román népzenéből mutattak be érdekes zenei megoldásokat tárogatón és furulyán.
IM

 

Adventi Est

Adventi estet tartottak december 4-én a Pesterzsébeti Múzeum Gaál Imre Galériájában, amelyet a múzeum rendezett a Kossuth Társasággal összefogva. Dr. Sturcz Zoltánné, a Kossuth Társaság elnöke vállalta a műsorvezető szerepét. Az eseményen részt vett Földesi Gyula országgyűlési képviselő, Juhász Lajosné alpolgármester, Marton Sándorné, a Kulturális és Oktatási Bizottság elnöke. D. Udvary Ildikó múzeumigazgató megköszönte a társintézmények vezetőinek, hogy egész évben segítettek a színvonalas programok elkészítésében.


Az adventi esten felléptek:
- Bella Péter tekerőlant
- Pócsik Viktor citera
- Canto Armonico kórus Rózsavölgyi Ildikó és Balásházi Bálint vezetésével
- Újhelyi Andrea szoprán és Barlay András bariton
- Lajtha László AMI vonószenekara Balásházi Bálint és Pável Edit vezetésével
- A trombitás darabokat Vass István trombitaművész, a Lajtha AMI egykori növendéke és jelenlegi tanára adta elő

 

Kiállítás és Jótékonysági koncert

A Lajtha László Alapfokú Művészeti Iskolában október 17-én Simon M. Veronika Cserhát- és Munkácsy-díjas KUNST MEISTER festőművész kiállítását és a Mozaik Kamaraegyüttes hangversenyét láthatta-hallhatta a nagyérdemű közönség. A művészek az est bevételét a zeneiskola alapítványa számára ajánlották fel.


Vicziánné Simándi Éva, a zeneiskola igazgatója köszöntötte a megjelenteket. Elmondta, hogy a tanévben zajló jótékonysági rendezvények bevételéből az iskola 13-as termének zongoráját szeretnék felújítani.
A kiállítást Enyedi Béla Krúdy-díjas szépíró nyitotta meg, akitől megtudtuk, hogy a festőművésznek eddig több mint 600 egyéni kiállítása volt Bécstől kezdve NewYorkon át Los Angelesig. Simon M. Veronika az ország különböző részein tart Nyitott Műterem és Festészeti Kurzusokat. Most közel 40 képét állították ki a zeneiskolában, melyek november 15-ig lesznek láthatóak a zeneiskolában.
A művésznő és négy tanítványának egy-egy festménye árverésre kerül, melyekre nyílt licit formájában lehet ajánlatot tenni 2014 tavaszáig. A többi alkotás is megvásárolható, aminek bevételéből a festő képenként 10 ezer forintot ajánlott fel az zeneiskola javára.
A pesterzsébeti zenebarátok, a diákok és a tanárok a Mozaik Kamaraegyüttes produkcióját hallhatták, akik a tavalyi évben is nagy sikerű koncertet adtak. A kitűnő muzsikusok barokk és klasszikus műveket szólaltattak meg, melyekkel óriási sikert arattak. Valamennyien hivatásos zenészek: Molnár Zoltán, Pröhle Katalin, Porzsolt György, Bajner Zsuzsanna és Kozák Zoltán a Nemzeti Filharmonikusok, míg Ács György a Salzburgi Mozarteum Kamarazenekar, Fejér András a Berlini Filharmonikusok kiváló muzsikusa.
ILMA

 

Zenetörténeti előadások a Lajthában

Gyönyörű előadáson vettünk részt ma este 18:30-kor, a XX. kerületi Lajtha László Zene és Művészeti Iskolában, egy nyílt zenetörténeti óra keretében. Az előadó Tomasovszki Katalin zenetanár és előadóművész volt. Az est témája az opera története és bemutatása Giuseppe Verdi, a 19. század legnépszerűbb olasz zeneszerzője életén és művein keresztül.
A műsor festményekkel, filmbejátszásokkal, Katalin és egyik tanítványa élő zenei előadásával volt gazdagítva. A nyílt órán az iskola hallgatói mellett más érdeklődők is részt vehettek. Ajánljuk az estet azoknak is, akik közel szeretnének kerülni a klasszikus zenéhez Katalin finom lelkén és nagy szakmai tudásán keresztül.
A zenetörténeti előadássorozat következő időpontja 2013. október 15. kedd 18:30
forrás: Zaicsek Gábor
 

 

Hagyományos tavaszi operadélután

A Pesterzsébeti Múzeum Gaál Imre Galériájában a Pesterzsébeti Művészeti Napok programsorozat részeként operadélutánt tartottak május 22-én a Lajtha László Alapfokú Művészeti Iskola tanulói Tassonyi Zsoltné operaénekes, zenepedagógus irányításával. Zongorán kísért Horváth Kornél zongoraművész, Pesterzsébet díszpolgára. A koncertnek évekre visszanyúló hagyományai vannak és mindig nagy sikert arat. Gyakran visszatapsolják a diákokat, így történt most is. Az érdeklődők között ültek a kerületi képviselők, díszpolgárok, a szülők, a zeneiskola tanárai, a kerületi zenebarátok. A másfél órás komoly zenei koncerten – a közérthetőség kedvéért - Tassonyi Zsoltné ismertette az előadott művek zenetörténeti hátterét. Felcsendültek Donizetti, Gluck, Pergolesi, Haydn, Mozart, Bizet, Erkel Ferenc műveiből operaária részletek. Befejezésül kórusművet énekeltek a fiatal előadók. A kórust betanította Lenkeyné Szabó Ida.

 

Pünkösdi Koncert

A Pesterzsébeti Múzeum Gaál Imre Galériájában hosszú évekre visszanyúló hagyományai vannak a pünkösdi koncertnek. Május 16-én a Canto Armonico Kamarakórus a Lajtha László Alapfokú Művészeti Intézmény tagjaiból alakult zenekarral közösen lépett fel. Szólót játszott Pável Edit hegedűn, vezényeltek Balásházi Bálint és Rózsavölgyi Ildikó karnagyok. Klasszikus zeneműveket, modern musicaleket, népdalokat adtak elő. A Gaál Imre Galéria akusztikája remek hátteret biztosított a produkcióknak. A közönség hatalmas tapssal jutalmazta a színvonalas koncertet.

Rózsavölgyi Ildikó karnagy köszöntötte a megjelent érdeklődőket, díszpolgárokat, a kerület lakosait, majd röviden ismertette a Pünkösd történetét. Mint ismeretes, a húsvét utáni 50. napon ünnepli a keresztény világ a Szentlélek eljövetelét, illetve Pünkösd napját. Ez az ünnep évenként más-más időpontra, általában május 19, illetve június 13-a közé esik. Pünkösdkor a keresztény egyház születésnapját is tartják. Piros pünkösd napját Európa sok országában virággal köszöntik. A hozzá kötődő népszokásokat mára elfelejtettük. A rég élt emberek jól tudták, hogy meg kell állni egy pillanatra, köszönteni a tavaszt, az új életet, imádkozni a bő termésért. Az ünnephez különböző népszokások is kapcsolódtak, fiúk, lányok, férfiak és asszonyok ünneplőt öltöttek. Manapság néhány faluban még mindig tartják a pünkösdi hagyományokat. A zeneszerzőket is megihlette ez a keresztény ünnep.

 

Régi Növendékek hangversenye a Zeneiskolában (2013)

Marton Sándorné, a Kulturális, Oktatási és Sportbizottság elnöke tolmácsolta az est fővédnökének, dr. Vas Imre országgyűlési képviselő, alpolgármesternek az üzenetét: - Olyan hagyományápoló estről van szó, amely többek között a lokálpatriotizmusra tanít. A régi tanítványok, akik nemcsak az ország határain belül, hanem azon kívül is híresek, mindig nagy örömmel szerepelnek egykori iskolájukban. Szeretnék köszönetet mondani az iskola igazgatójának, Vicziánné Simándi Évának és minden munkatársának, hogy megtartják ezt a rendezvényt.

Rackajam
Marton Sándorné platoni idézettel zárta beszédét: „A zene erkölcsi törvény. Lelket kölcsönöz a mindenségnek, szárnyat az élménynek, szállni tanítja a képzeletet, bájt ad a szomorúnak, derűt és életet mindennek. Lényege a rendnek, és útja minden jóhoz, igazságoshoz és széphez vezet, amelynek csak láthatatlan, de kápráztató, szenvedélyes és örökkévaló alakja."
A műsort Kocsis Nagy Klára zongoratanár szervezte. A rendezvényt támogatta a kerület önkormányzata és a Pesterzsébeti Múzeum. A koncertet Lenkeyné Szabó Ida vezette, aki az egykori növendékek sikereiről, versenyeredményeiről, fellépéseiről is beszámolt a közönségnek, és megtudtuk azt is, hogy a művészek jelenleg milyen színházakban, zenekarokban tevékenykednek. Kiss Anikó tanítványa, Kürti László szatmári népdalokat játszott citerán. Elhangzott Liszt Ferenc: Mazeppa című transzcendens etűdje Baksainé Csitári Ilona egykori tanítványa, Vida Mónika Ruth előadásában zongorán. Meglehetősen kevesen játszanak klasszikus műveket harmonikán, ezért különleges élmény volt Nagy József tanár régi tanítványa, Deli Zsolt előadásában Solotarjov: Ferraponti kolostor című műve. Bach: Esz-dúr Preludiumát és Vajda János: Just for You című alkotását Fejérvári János csellóművész játszotta, tanára Danhauserné Buck Judit volt. A BB Musica ismert énekesei Újhelyi Andrea és Barlay András Tassonyiné Zalay Lídiánál, Balásházi Bálint zongoraművész Bizjákné Újvári Ibolyánál tanult. Bizják Gábor kürtművész Harmatos Lajos, Bizják Dóra zongoraművész Masopust Margit és Turi Mihály növendéke volt. Előadásukban Franz Strauss: Nocturne című művét hallhattuk. Horváthné Farkas Katalin régi növendéke, Fejérvári Zoltán zongorán adott elő egy részletet Leos Janácek: „Benőtt ösvényeken" című ciklusából. Pál Ildikó egykori növendéke, Bogács András harsonaművész Weber: Románcát játszotta Porzsolt Györgyné zongorakíséretével. Théo Charlier: Solo de concours című művét Tóth Gergely trombitaművész adta elő, zongorán Arany Zsuzsanna kísért. Gergely zeneiskolai tanára Kolossa András volt. Weisz Nándor már tavaly is bemutatta ütőhangszer tudását egykori tanára, Mizsák István nem kis büszkeségére. Ezúttal együttesével, az InFusion trióval lépett fel, sláger egyveleget mutattak be egészen újszerű hangzásban. Fellépett még Ferenczi György és a Rackajam. Az együttes tagjai közül ketten, Ferenczi György és Bizják Gábor is a zeneiskola diákjaiként a zeneiskolában ismerkedtek a művészetekkel. Vicziánné Simándi Éva igazgató zárszavával ért véget az esemény: - Nagyon nagy megtiszteltetés olyan iskolát vezetni, amely számos tehetséget adott a zenei életnek. Az egykori tanárok Kocsis Előd képzőművész kövekből csiszolt kisplasztikáját, míg a korábbi diákok a Pesterzsébeti Múzeum által felajánlott könyveket kapták emlékül.
Ilonka Mária

 

Tanári Hangverseny a romantika jegyében

Április 4-én az iskola művész tanárai adtak hangversenyt a diákoknak és szüleiknek a Lajtha László Alapfokú Művészeti Iskolában. Hallhattunk szóló és négykezes darabokat zongorán, játszottak továbbá klarinéton, fuvolán, hegedűn és brácsán is a közönség örömére. Szinte valamennyi tanár bemutatta hangszeres- és énektudását a színpadon. Tizenhárom zenemű hangzott el, a közönség áhítattal hallgatta az interpretációkat. Lenkeyné Szabó Ida, az koncert háziasszonya a darabok előtt mesélt a zeneszerzőkről és a romantika koráról. Az est meglepetés darabját, saját szerzeményét Kiss Anikó mutatta be zongorán, amely a „Nagyapám emlékére" címet kapta. A közönség a mű születésének körülményeiről is hallhatott néhány gondolatot. Kiss Anikó Ki mit tud?-on indult, csak akkor mondták el neki nagyapja halálhírét, amikor lejött a színpadról. Ekkor komponálta a már említett dalt.
Az est folyamán felcsendültek Brahms, Rahmanyinov, Mahler, Gavrilin, Bruch, Dvořák, művei, valamint balatoni és rábaközi tréfás népdalok. Közreműködött Tóth Anna Zita, Györfi Imre, Kocsis Nagy Klára, Pável Edit, Balásházi Bálint, Czender Ágnes, Tassonyi Zsolt, Tassonyiné Zalay Lídia, Juhász Johanna, Dr. Nagy Attila, Horváth Kornél, Egri Katalin, Porzsolt Györgyné, Andrásiné Karmanóczki Tünde, Bogár Zsófia, Kürti László, Csóka Gabriella és Bálint László Domonkos.
A közönségből az előadás után többen elégedetten számoltak be arról, hogy nem kell a Belvárosba menni azért, hogy tehetséges előadókat és színvonalas koncerteket hallgassanak.
 

Grieg - Kodály Emlékhangverseny

Március 25-én este ismét érdekes komolyzenei hangversenyt szerveztek a Lajtha László Alapfokú Művészetoktatási Intézmény AMI Máté János termében.A koncertet Pável Edit és Balásházi Bálint nyitotta meg Edvard Grieg: 3 Humoresque c. művével, ezután tizenkilenc Grieg-művet adtak elő a zongoristák, ütőhangszeresek, klarinétosok és énekes növendékek. A ma már hagyománynak számító évfordulós koncertsorozat megálmodója a zongora tanszak volt a zeneiskolában. A est folyamán Horváthné Farkas Katalin - a zongora tanszak vezetője - a csodálatos zeneművek között Grieg munkásságával ismertette meg a közönséget. 


A norvég Edvard Grieg a 19., Kodály Zoltán a 20. században élt. Ami közös a két zeneszerző művészetében, hogy mindkettőjük a népzenéből merített ihletet. Az est második felében Kodály Zoltán énekhangra és zongorára írt művei csendültek fel. Minden produkció hatalmas tapsot kapott, amely nemcsak a diákok teljesítményének, hanem a felkészítő tanároknak is szólt.
Ilma

 

Eseménynaptár

2024. április
H K Sze Cs P Szo V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30




 

Támogatónk

A MusicMall hangszerek és hangszerkiegészítők webáruháza, iskolánk kiemelt partnere. Növendékeink számára kiemelt kedvezményeket biztosítanak, melyet egy egyszerű regisztráció után azonnal igénybe vehetnek. Kattints ide a regisztrációhoz:

http://musicmall.hu/prestashop/login?back=my-account

A webáruház folyamatosan bővülő kínálatában minden megtalálható, ami a zenetanuláshoz szükséges. Forduljon bizalommal az áruház vevőszolgálatához az alábbi elérhetőségeken:
www.musicmall.hu
info@musicmall.hu
+36-30-823-88-72

 

Alapítványi támogatás

Máté János Zene- és Művészeti Alapítvány

Kérjük támogassa iskolánkat adója 1%-val.

Rendelkető nyilatkozat PDF formátumban letölthető itt.

Bankszámlaszám:
11720001-20206363-00000000

 

Facebook

 

Iskolánk fenntartója

Klebelsberg Intézményfenntartó Központ
 

Partnereink

Oktatási HivatalMZMSZPesterzsébet ÖnkormányzataCsili Művelődési Központ
 
Copyright ? 2015 - Lajtha László Alapfokú Művészeti Iskola
Oldalaink összeállításakor arra törekedtünk, hogy az érdeklődők - ezen belül is elsősorban jelenlegi és jövendő diákjaink, szüleik, pedagógusaink - számára minél teljesebb képet adjunk iskolánk életéről, eleget téve egyben tájékoztatási kötelezettségeinknek is. Oldalainkra mutató linkeket szívesen fogadunk és kölcsönösségi alapon magunk is elhelyezünk ilyeneket!