Budapest XX. Kerületi
(30) 357-98-26 Budapesti Lajtha László Alapfokú Művészeti Iskola Telefonszáma
lajthazene[KUKAC]gmail[PONT]com Budapesti Lajtha László Alapfokú Művészeti Iskola Email címe
010503020607080910

Zeneiskola Videó Archívum

Bemutatkozó film (2000)Bemutatkozó film (2001)Alkotóműhely Shakespeare nyomában
 

Multimédiás előadások

Multimédiás előadások

 

Minősítési oklevél

 

 

Főoldal | Rólunk írták

Tücsök muzsika a Csiliben

Május 10-én fél 10-kor zsúfolásig telt meg óvodásokkal a Csili Színházterme. A színpadon és a nézőtéren egyaránt izgatott várakozás előzte meg a hangverseny kezdetét. Zömmel kicsinyek mutatták be hangszeres tudásukat az apróságoknak. Minden hangszercsalád képviseltette magát a klasszikus és mesedarabokkal, valamint slágerszámokkal tarkított műsorban. A zenélés varázsa átragadt a hallgatóságra is, melyet lelkes tapsviharral honoráltak, így növendékeink megízlelhették a siker örömét.
A hangulat a Vuk dalánál érte el tetőpontját. Egy kis pihenő után, negyed 11-kor kezdődött a kisiskolások számára összeállított műsor, amit hasonlóan lelkes és nagy létszámú közönség előtt mutattak be iskolánk tanulói. A vastaps és ováció itt sem maradt el, bizonyítékául a kisgyermekek zenére való nyitottságának és fogékonyságának. Hosszú évek óta Józsa Istvánné, iskolánk kiváló szolfézstanára szervezi ezeket a hangszerbemutató koncerteket. A műsor összeállításával és vezetésével színes keresztmetszetét adja az intézményünkben folyó zenei oktatásnak, amely kollégáink magas szintű felkészítő munkáját is tükrözi. Fáradhatatlan tevékenysége nyomán sok lelkes kisgyermek jelentkezik iskolánk különböző tanszakaira. Így évről-évre költözik be a zene számos pesterzsébeti család életébe.

 

Tanári hangverseny és kiállítás a Zeneiskolában

Az idei tanévben is megrendezték a Lajtha AMI-ban a tanári hangversenyt. Ezúttal kiállításmegnyitóval összekötve.
Iskolánk régi zongoratanára, tanszakvezetője Bizjákné Újvári Ibolya és unokatestvére, Gálosné Szűcs Emília - saját elnevezésük szerint kerámiakészítők és „festészek" - rendeztek nagyon szép kiállítást kerámiáikból és képeikből.
A kiállítás megnyitójának Bényi Ildikó, az MTV műsorvezetője volt a háziasszonya. Meleg hangú szavakkal mutatta be mindkét kiállító művészt, ismertetve szakmai pályafutásukat, valamint találkozásukat a képzőművészettel. A megnyitót két zenei műsorszám is színesítette, mely átvezetett a soron következő tanári koncertre.


A hangverseny nyitányaként Vivaldi: Concerto Grosso lassú és gyors tétele hangzott el Tóth Anna Zita (fuvola), Györfi Imre (klarinét) és Kocsis Nagy Klára (zongora) avatott tolmácsolásában. Majd Gavrilin, kevésbé ismert orosz zeneszerző két remek négykezese szólalt meg zongorán Porzsolt Györgyné és tanítványa, Gyenge Péter bravúros előadásában. Ezt követően Pável Edit (hegedű) és Balásházi Bálint (zongora) egy modernebb hangvételű darabot, Járdányi: Concertino-ját szólaltatta meg a tőlük megszokott magas színvonalon. 
Oldódásként Kiss Anikó énekelt stílusosan egy remekül összeállított széki népdalcsokrot. Visszakerülve a középkorba egy színes hangszerelésben felcsendülő dallam átiratot hallhattunk Konsztantyinova Marija (hegedű), Kürti László (citera), és két növendék:Bányai Klaudia (gitár), valamint Süki Ádám (bőgő) tolmácsolásában.
Ezután egy humorosan bájos kettős csendült fel Mozart: Figaro házasságából, Suzanna és Figaro duettjét énekelte Kiss Anikó ésBalásházi Bálint Porzsolt Györgyné zongora kíséretével. Romantikus „vizekre evezve" hallhattuk Schumann: Fantázis darabját. Györfi Imre klarinéton, Andrásiné Karmanóczki Tünde zongorán játszotta szépen, karakteresen.
Ezután mutatta be Balásházi Bálint Verdi: Traviata-egyvelegét. A népszerű dallamokat virtuóz módon szólaltatta meg. Fergeteges volt a záró szám, újabb négykezes, Dvorak: Szláv Tánca hangzott el Andrásiné Karmanóczki Tünde és Bogár Zsófia fölényes előadásában.
Végül meglepetés műsorszámként következett egy nagyszerű átirat, melyet Gaál Zsolt fuvolatanárunk készített a Macskafogó c. film egyik betétdalából. Csóka Gabriella, Tóth Anna Zita, Kiss Ágota fuvolán, Gaál Zsolt altfuvolán, valamint Földi Gergely és Takács Donát gitáron adta elő a darabot érzékletesen visszaadva a film hangulatát, melyet felismerve a közönség örömmel üdvözölt.
Ez az est színvonalasan társította a két művészeti ágat, a képzőművészetet és a zenét.

 

Kedvenceiket adták elő

A Magyar Költészet Napja alkalmából a Társulat - Pesterzsébet közéleti szereplői, képviselői, közalkalmazottai - adott műsort a Gaál Imre Galériában. A fellépők kedvenc műveiket adták elő.


A műsort  Dr. Vas Imre alpolgármester nyitotta meg. Ezt követően az előadók, Rózsavölgyi Ildikó, Hordósné Futó Ilona, Dr. Sturcz Zoltánné, D. Udvary Ildikó, Dr. Nagyné Koczog Tünde, Csasznyi Márton, Zalay Lídia, Horváth Kornél, Komoróczy László, Csóka Gabriella, Balásházi Bálint, Kiss Anikó, Virág László léptek a hallgatóság elé. 
Verset, prózát, zenés produkciókat adtak elő. József Attila: Azt mondják, Örkény egypercesei, Massanet: Elégia, széki népdalok - többek közt ezek szerepeltek a műsorban. A Társulat és a közönség közös énekkel zárta a Költészet Napi rendezvényt. 

SZ.A.

 

Jótékonysági hangverseny a Zeneiskolában

A Nemzeti Filharmonikus Zenekar művészeinek és barátainak jótékonysági célokra rendezett hangversenyét hallhattuk 2012. március 20-án este, a Zeneiskola Máté János termében. Ezzel a koncerttel az iskola Alapítványát támogatták az est szereplői.
Széles skálájú, színes műsort állítottak össze erre az alkalomra. Bachtól Vivaldin, Mozarton, Kreisleren át, Joplinig ívelt a zenei korszakok hídja, amelyet ezen a fantasztikus előadáson élvonalbeli művészeink mutattak be nekünk. Az említetteken kívül más szerzők művei is elhangzottak. Különlegesen szép volt a hangzás, mint az arany a napfényen, úgy csillant fel a trombita és a harsona hangja a vonósok közül. Két hegedű, mélyhegedű, gordonka, bőgő és a két rézfúvós hangszer alkotta a kamarazenekart. A zenei részek között a művészek irodalmi vénája is megmutatkozott, hiszen három hangszerekkel, illetve zenével kapcsolatos írást ismerhettünk meg előadásukban Örkény István, Molnár Ferenc, valamint Karinthy Frigyes tollából, melyek könnyeden, szórakoztatóan színesítették a műsort.
A hangversenyen fellépő művészek: Fejér András harsonaművész (Deutches Orchestra Berlin szólóharsonása), Ács György hegedűművész (Camerata Salzburg kamarazenekar).  A Nemzeti Filharmonikus Zenekar tagjai: Molnár Zoltán trombitaművész, Kozák Zoltán nagybőgőművész, Prőhle Katalin hegedűművész, Porzsolt György brácsaművész, Bajner Zsuzsanna csellóművész.

Ami a legcsodálatosabb volt ezen a rendezvényen, hogy ezt az együttest nem csak a zene szeretete, hanem a barátság is összefűzi! E tény fontosságának hangot is adott Fejér András harsonaművész. Biztos vagyok benne, hogy a megjelentek számára különleges élményt jelentett ez a csodálatos koncert. A fellépő művészeknek nagyon köszönjük a magas színvonalú produkciót és szeretettel várjuk őket más alkalommal is.

 

Nívódíjas Ütőseink

A Fővárosi Ütőfesztivált idén 19. alkalommal rendezték meg. A nagy múltú versenynek tizedszer adott otthont a pesterzsébeti Lajtha László Alapfokú Művészetoktatási Intézmény. A kerületi résztvevők közül többen is nívódíjban részesültek. A fesztiválra Budapestről, tíz kerület tizenegy zeneiskolájából érkeztek növendékek. 
– Szerettük volna emlékezetessé tenni a jubileumi alkalmat, ezért egy meglepetés műsorszámmal nyitottuk meg az idei rendezvényt: iskolánk ütősei együtt léptek színpadra a fúvószenekarunkból alakult kamaraegyüttessel – mondta Csóka Gabriella, a Lajtha László AMI igazgatónője.
A pesterzsébeti zeneiskolából egyéni produkcióval Mizsák Benjámin és Kaszab Sebő, duóban pedig Szűcs Benedek és Tóth Miklós lépett színpadra. A lajthás diákok előadásában emellett három kamara műsorszámot is láthatott a közönség.
– Tehetség és szorgalom kérdése is, hogy kiből lesz igazán jó ütőhangszeres előadó. Fontos a kitartás, és az embernek mindig egy kicsit meg kell haladnia önmagát – mondta Holló Aurél ütőművész, a Budapesti Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola tanára, a zsűri elnöke. Az egész napos versenyen számos érdekes hangszer szólalt meg a színpadon: a különféle dobok és cintányérok mellett a különleges hangzású marimba is nagy szerepet kapott a fesztiválon.
Szűcs Dóra

Erzsébeti sikerek:
Szóló kategóriában nívódíjat kapott: Kaszab Sebő, kiemelt nívódíjat kapott: Mizsák Benjámin.
Duó kategóriában kiemelt nívódíjat kaptak: Szűcs Benedek és Tóth Miklós.
Kamara kategóriában dicséretet kaptak: Bodnár Gergő, Dominguez Elier, Mizsák Benjámin, Porkoláb Eszter. Nívódíjat kaptak: Borbély Bence, Dargai-Kis Vajk, Hegedűs Botond, Kaszab Sebő, Kovács Álmos, Kozák Botond, Bodnár Antal Gergő, Mizsák Benjámin, Tornyossy László.
Kiemelt nívódíjat kaptak: Bálint Barbara Ning, Borbély Bence, Mizsák Benjámin, Lőrincz Zoé Piroska (a zongoristák felkészítő tanára: Porzsolt Györgyné).
A kiváló felkészítési munkáért jutalomban részesült: Mizsák István ütőtanár. A kiváló rendezésért jutalomban részesült: Lajtha László AMI

 

Színes léggömböket pattogtattak a zenetanárok

Tavaly szeptemberben vezették be a Kovács-módszert a pesterzsébeti Lajtha László Alapfokú Művészetoktatási Intézményben. A pedagógusok és a diákok léggömbös játékokkal lazítanak a tanórákon. A módszert népszerűsítő egyesület idén is a pesterzsébeti zeneiskolában tartotta országos konferenciáját.


A hangversenyteremben ide-oda pattogtak és szálltak a színes léggömbök: a Kovács-módszer Egyesület vezetője, Dr. Pásztor Zsuzsa irányításával a tanárok különféle játékokat, gyakorlatokat végeztek, amiket diákjaiknak is megtaníthatnak.
– Mire a gyerekek megérkeznek a szolfézs- vagy zeneórára - fáradtak, hiszen egész délelőtt az iskolában ültek. A Kovács-módszer játékos gyakorlatai egy kicsit megmozgatják őket, így könnyebben tudnak az órai feladatokra koncentrálni – mondja Dr. Pásztor Zsuzsa, aki a Zeneakadémián és az ELTE-n is oktatja a módszert. Tanítványai országszerte több száz intézménybe elvitték a Dr. Kovács Géza tanár úrról, a munkahelyi testnevelés hazai bevezetőjéről elnevezett pedagógiai ágazat gyakorlatát.  
– Úgy látom, a gyerekek mellett a felnőttek is vevők a játékos feladatokra. Az a célom, hogy a pedagógusok a saját tanóráikon gyakran elvégeztessék a gyakorlatokat – magyarázza Négyesi Anna, a Lajtha László AMI zenei munkaképesség-gondozás tanára.

 

Kodály Zoltánné különdíját is elhozták a Lajthások

Kimagasló eredményt ért el a debreceni X. Országos Kodály Zoltán Szolfézs és Népdaléneklési versenyen a Lajtha László AMI két növendéke. Az ország 32 településéről, 46 intézményből összesen 81 diák vett részt.
A Lajtha László Alapfokú Művészetoktatási Intézményt Józsáné Hajdu Zsuzsa növendékei, Ambrus Eszter, valamint Demeter Róbert Patrik képviselték. A verseny szóbeli és írásbeli részből állt. A szóbeli verseny 7 tagú zsűrijének elnöke S. Szabó Márta, főiskolai docens, a verseny védnöke pedig Kodály Zoltánné Péczely Sarolta volt. A három napos verseny eredményhirdetésén korcsoportonként hirdettek helyezéseket.
A III. korcsoportos növendékek közül Ambrus Eszter III. helyezést, Demeter Róbert Patrik pedig I. helyezést ért el, aki Kodály Zoltánné különdíját is megkapta. Felkészítőjük Józsáné Hajdu Zsuzsa tanári különdíjat kapott.
Demeterné Gyarmati Anikó
Szolfézs- és zongoratanár

 

Régi növendékek hangversenye a zeneiskolában

Igazi ünnep volt a 2011. április 4-én megrendezésre került „Régi növendékeink hangversenye”. Öröm volt hallani a sok tehetséges fiatalt, akik a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola hallgatói, valamint a már több éve aktív érett művészeket, akik a Nemzeti Filharmonikus Zenekar, a Magyar állami Operaház, az Operett Színház, valamint a Miskolci Operaház tagjai.


A hangszer-paletta nagyon színes volt, hallhattunk trombitát, zongorát, fuvolát, hegedűt, csellót, citerát, valamint felcsendült a Kodály szerinti legszebb hangszer, az énekhang is. Vivalditól Gershwinig nagyszerű zeneszerzők remek darabjai hangzottak el a művészek tolmácsolásában. Érdekes, megható volt hallgatni a koncerten szereplő három testvérpárt. A kezdő műsorszám mintegy nyitány hangzott fel két trombitán, Vivaldi Kettősversenye. Az évfordulókra való tekintettel Liszt Rapszódiája zongorán, Weiner Szonátája hegedűn csendült fel. A klasszikus zenei műsorszámok között üde színfoltot jelentett a citerán megszólaló népzene szatmári férfi táncok formájában, melyet volt növendékünk, iskolánk jelenlegi tanára adott elő.
A régi növendékek volt tanárai elérzékenyülve gratuláltak az elhangzott produkciókhoz és osztoztak a tapsban és sikerben. Intézményünk büszkeségei magával ragadó élményben részesítették a lelkes hallgatóságot, egyes szakmai vélemények szerint ez a hangverseny a Zeneakadémián is megállta volna a helyét!

 

Közös zenekari hangverseny a Csiliben

Komoly zenei élményben volt része annak, aki március 13-án este 6 órakor ellátogatott a CSILI Bubik István Színháztermébe. Az Ottawai Ifjúsági Zenekar és a Lajtha László Alapfokú Művészetoktatási Intézmény Fúvós Zenekara nyújtott magas színvonalú zenei élményt az összegyűlteknek.
Először a vendéglátó zenekar mutatta be műsorát Kolossa András vezényletével.  Dvorák: Új Világ Szimfónia I. és III. tétele hangzott el, majd a Karib Tenger Kalózai c. filmzene zárta a hangverseny első részét. Nagyszerű hangulatot teremtettek előkészítve a vendég zenekar szereplését, sikerük elmaradhatatlan volt.
Ezután kezdetét vette a kanadaiak egész estét betöltő műsora. A zenekart John Gomez karmester vezényelte. Első műsorszámként egy kanadai kortárs zeneszerző nyitányát hallhattuk, majd két ifjú tehetséges szólista mutatkozott be Mozart: Versenyművével, fuvolára és hárfára. Rövid szünet után John Burge: Kanadai Tájkép c. műve következett, mely elénk varázsolta a Kanadai természeti szépségeit. Ezt követően Bizet és Smetana művei csendültek fel. A kétféle zenekari hangzás, valamint a színes műsor biztosította a közönség számára a maradéktalan élményt nyújtó emlékezetes estét.

 

Fényt gyújtottak az éjszakában

Egy ország volt velük a bajban, osztozott a fájdalomban, egy ország mozdult, hogy segítsen bajbajutott honfitársain, a vörös iszap károsultakon. Volt, ki, életet mentett, akadt, ki a romeltakarításban segédkezett, más már az élet újraindítását, az újjáépítést szervezte, megint más adományokat gyűjtött, és ebben ne szerénykedjünk, élen álltak a jó erzsébetiek is.
Hanem idővel – ahogyan történni szokott – elmennek a tévések! Kolontár és Devecser tragédiája már nem vezető hír, sőt lassan, hír se. Ezért illeti külön köszönet a József Attila Általános Iskola nyolcadik b. osztályát, hogy jótékonysági hangversenyt szervezett városunk emblematikus helyére, a Szent Erzsébet Főplébánia-templomba december 17-én este.Sokszor elcsépeltük a jelzőt, de ez-úttal igaz volt, a koncertre zsúfolásig megtelt a templom, gombostűt talán Leejthetett volna valaki, de szabad, üres helyet aligha talált volna. A belépés ezúttal is ingyenes volt, de mint a szervezők, rendezők kérték, a templom bejáratánál elhelyezett urnába szépen gyűltek az adományok. Adott, ki tudott, talán még erőn felül is, hiszen errefelé sem dúskálunk az anyagi javakban.
És mit láthatott az érdeklődő?
Krén Józsefné igazgató asszony és Földesi Gyula alpolgármester köszöntője után a József Attila Általános Iskola jelenlegi és volt növendékeit: Melis Gábor színművészt, a Hetero Sapiens együttest, a Kicsinyek kórusát, a Tavaszi Hangok kórust, és a Canto Armonico énekkart. „Gyújts éjszakába fényt” énekelték a koncert végén közösen a fellépő kórusok, ez-úton üzenjük, köszönjük, sikerült nekik, csak ez a láng később ki ne aludjon…

A jótékonysági esten felléptek:
Treczkó Karina 7.b, Nikadich Irisz, Paska Angelika, Zseli Zsanett 6.b, Melis Gábor színművész, Kicsinyek kórusa Gyulai Tünde vezényletével, zongorán kísért: Balásházi Bálint, Kovács Laura, Oláh Edina 7.b, Janicsák Nóra 4.a, Pongrácz Fanni 4.b, Pap Noémi 6.b, Kutsa Nikolett, Veér Annamária 8.b, Tavaszi Hangok kóru

 

Eseménynaptár

2024. március
H K Sze Cs P Szo V




1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 

Támogatónk

A MusicMall hangszerek és hangszerkiegészítők webáruháza, iskolánk kiemelt partnere. Növendékeink számára kiemelt kedvezményeket biztosítanak, melyet egy egyszerű regisztráció után azonnal igénybe vehetnek. Kattints ide a regisztrációhoz:

http://musicmall.hu/prestashop/login?back=my-account

A webáruház folyamatosan bővülő kínálatában minden megtalálható, ami a zenetanuláshoz szükséges. Forduljon bizalommal az áruház vevőszolgálatához az alábbi elérhetőségeken:
www.musicmall.hu
info@musicmall.hu
+36-30-823-88-72

 

Alapítványi támogatás

Máté János Zene- és Művészeti Alapítvány

Kérjük támogassa iskolánkat adója 1%-val.

Rendelkető nyilatkozat PDF formátumban letölthető itt.

Bankszámlaszám:
11720001-20206363-00000000

 

Facebook

 

Iskolánk fenntartója

Klebelsberg Intézményfenntartó Központ
 

Partnereink

Oktatási HivatalMZMSZPesterzsébet ÖnkormányzataCsili Művelődési Központ
 
Copyright ? 2015 - Lajtha László Alapfokú Művészeti Iskola
Oldalaink összeállításakor arra törekedtünk, hogy az érdeklődők - ezen belül is elsősorban jelenlegi és jövendő diákjaink, szüleik, pedagógusaink - számára minél teljesebb képet adjunk iskolánk életéről, eleget téve egyben tájékoztatási kötelezettségeinknek is. Oldalainkra mutató linkeket szívesen fogadunk és kölcsönösségi alapon magunk is elhelyezünk ilyeneket!